Erzincan SMMMO E-Tuğra ile E-imza’ya Geçiyor

Erzincan SMMMO E-Tuğra ile E-imza’ya Geçiyor

Erzincan SMMMO E-Tuğra ile E-imza’ya Geçiyor
MERSİS kapsamında, firmalar adına işlem yapan SMMMO’lar da e-imza kullanacak. Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) E-Tuğra, Erzincan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (Erzincan SMMMO) ile elektronik imza (E-İmza) çözümü için anlaşma imzaladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ESHS olarak yetki verdiği kurumlar arasında yer alan E-Tuğra, Erzincan SMMMO’nun Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ve e-devlet uygulamalarında kullanılan e-imza ihtiyacına çözüm sunacak.

EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş (E-Tuğra) Yönetim Kurulu Başkanı N.Hüseyin Kuran; “T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca uygulaması yapılan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) kapsamında, Ticaret Siciline kayıtlı firmaların yetkililerinin ve firmalar adına işlem yapan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin elektronik imza kullanmaları gerekmektedir. E-Tuğra, SMMMO’lara e-grup ürünleriyle çözüm ortağı olmaktadır. Erzincan SMMMO da e-dönüşüm sürecine E-Tuğra’yla geçiyor” dedi.

Kuran, 2015 yılında e-devlet uygulamalarının daha da yaygınlaşacağını öngördüklerini söyledi. Kişi ve kurumların e-devlet uygulamalarına entegrasyonda öncelikle e-imzaya sahip olmaları gerektiğini belirten Kuran; “ Önümüzdeki dönemlerde serbest meslek erbabı, sendikalar, odalar, birlikler ve bunların üst kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile apartman yöneticiliği gibi diğer gerçek ve tüzel kişileri de kapsayacak şekilde ülkedeki tüm ekonomik birimlerin MERSİS’e dahil edileceği dikkate alındığında, 2015 yılı içinde Türkiye’de 1 milyondan fazla e-imza üretileceğini düşünüyorum. E-Tuğra, e-imza ve diğer e-grup ürünleriyle kuruluşlara e-dönüşüm süreçlerini hızlı ve sorunsuz tamamlamaları için destek olmaktadır.“ dedi.

E-Tuğra, Sivas Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ile geçtiğimiz yıllarda yaptığı e-imza sözleşmesini de yeniledi.

Haberin Linki : http://www.nehaber24.com/erzincan/erzincan-smmmo-e-tugra-ile-elektronik-imzaya-geciyor-h6783.html

Erzincan SMMMO E-Tuğra ile E-imza’ya Geçiyor