E-Tuğra E-imza Ofisini Konya Şubesini Açtı

E-Tuğra E-imza Ofisini Konya Şubesini Açtı

E-Tuğra E-imza Ofisini Konya Şubesini Açtı

KONYA’DA ANADOLU KAPLANLARI’NIN E-İMZA VE KEP İHTİYACINA ÇÖZÜM ÜRETECEK

Türkiye’nin tüm bölgelerinde şubeleşmeye giden E-Tuğra EBG A.Ş., yeni şubesini Anadolu Kaplanları’ndan Konya’da hizmete açtı. İç Anadolu’da Ankara, Eskişehir, Kayseri’den sonra Konya’da da şube açan E-Tuğra, Türkiye’deki şube sayısını 42’ye çıkarttı. E-Tuğra EBG A.Ş. Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Zeliha Arkcı; “Türkiye’nin önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezlerinden biri olan Konya’da iş dünyasının e-imza ve KEP ihtiyaçlarına güvenli ve hızlı çözüm üreterek, güçlerine güç katmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı olarak yetki verdiği kurumlar arasında yer alan E-Tuğra Türkiye genelindeki 42. Şubesini Konya’da hizmete açtı. Konya’da Vatan Caddesi 9/F ’de hizmet vermeye başlayan E-Tuğra, e-imza ve Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ürünleriyle Anadolu Kaplanlarının e-dönüşüm süreçlerini hızlandırmayı hedefliyor.
Konya’nın kültürel değerleri, teknokenti, tarım, sanayi ve ticaret hacmiyle Türkiye’nin çok özel ve önemli bir kenti olduğunu belirten E-Tuğra. Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Zeliha Arkcı “E-Tuğra olarak Anadolu Kaplanlarından olan bu özel kentte hizmet veriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. E-Tuğra EBG A.Ş. Mevlana şehri Konya’da da güvenilir elektronik imza ile birlikte KEPKUR ile yaptığımız anlaşma gereği KEP hizmetini tek noktadan verecek. Konya’da açtığımız şube hem Maliye hem PTT hem de Ticaret Odasına çok yakın. Şubemizde iş dünyasına ve e-devlet kapısından e-imza ile hizmet almak isteyen tüm Konyalılara elektronik imza, zaman damgası, SSL sertifikası, e-imza entegrasyonu ve kütüphaneleri ürünlerimizle çözüm üretmeyi hedefliyoruz” dedi.

E-imza sektörünün hızla büyüdüğünü, 2016 yılı sonunda sektörün ürettiği e-imza sayısının 2 milyon 181 bin 512’yi bulduğunu söyleyen Zeliha Arkcı; e-imzanın sadece işletmelerin ve kamu kurumlarının değil tüm vatandaşların işlerini kolaylaştırdığına dikkat çekti. Arkcı; “Türkiye e-dönüşüm sürecini hızla tamamlıyor. Bugün e-imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile giriş yapılabilen e-devlet kapısından 250’den fazla kamu kurumunun verdiği 1500’ün üzerinde hizmete tek noktadan ulaşılabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı, e-devlet kapısı üzerinden icra dosyalarına kredi kartı ile tek çekim ve taksitli olarak ödeme kolaylığı getirdiğini açıkladı. e- imza ya da mobil imza ile Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi UYAP’ın adresine girerek işlemlerinizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. E-imza sadece iş dünyasının değil tüm vatandaşların işlerini kolaylaştırıyor” dedi.

E-Tuğra EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş Hakkında:

E-Tuğra EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş., yüzde yüz yerli sermaye ile 2005 yılında kurulmuş olup, Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) olarak faaliyet göstermek amacıyla 5070 sayılı elektronik imza kanunu ve ilgili mevzuatların öngördüğü kriterleri ve alt yapı çalışmalarını tamamlamış ve Haziran 2006’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan onay alarak, ESHS olarak faaliyetlerine başlamıştır. E-Tuğra, ilk 500 bilişim şirketi sıralamasında her yıl hızla yükselmeye devam etmektedir. TSE-ISO-IEC 27001 BGYS sertifikasyonuna sahip olan EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş., mevcut bilgi birikimi, tecrübe, sıfır hata ve güçlü uluslararası işbirliklerinin yanı sıra, aynı zamanda tüm dünyada, Mozilla, Firefox, Microsoft IE, Opera, Safari, Chrome, Ipad, IPhone, Andorid vb. uygulamalarında yüzde yüz güvenilir sertifika otoritesi olarak tanınan bir Türk SSL sağlayıcısıdır. Sahip olduğu 4096 bit kök sertifika ile Türkiye’de tek, dünyada sayılı şirketlerden biridir.

Haberin Linki: http://www.memleket.com.tr/e-tugra-42-subesini-acti-1112791h.htm