Duyuru 18 Kasım 2022

Duyuru 18 Kasım 2022

17 Kasım 2022 tarihinde bir tartışma grubunda ve bir blogda sistemimize giriş yapıldığı bilgisi ile bazı ekran görüntüleri paylaşılmıştır.

Konu ile bilgilendirme https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1801345 adresinde herkese açık olarak yapılmıştır. e-Tuğra’ya ilk bildirim 13 Kasım 2022’de gelmiş olup, anında tüm gerekli tedbirler alınmıştır. Bahsedildiği gibi şifre tespit yöntemi yapılan bir giriş tespit edilmiş ve tespit edilmesi üzerine uygulama üzerinde gerekli tedbirler alınarak tehdit bertaraf edilmiştir

Akabinde 13 – 18 Kasım arası tüm sistemlerimiz detaylı incelenmiştir. İncelemelerimizde hiçbir kişisel veya kıymetli verinin alınmadığı, herhangi bir müşterimizin hesaplarına erişilmediği görülmüştür. Sadece bir sertifika sahibine ait ön başvuru formuna ait dökümanın ekran görüntüsünü alınmıştır.

Söz konusu döküman dışında hiçbir müşterimize ait kritik veri, erişim hakları vb. bilgi sızması olmamıştır. Anında gerekli tedbirler alınmış olduğunu ve sistemlerimizin sorunsuz çalıştığını duyurmak isteriz. 

Müşterilerimizin verilerini ve sistemlerimizi korumak için ISO 27001 Yönetim sistemine sahip olup, düzenli denetimler ve düzenli sızıntı testleri devamlı olarak iyileştirmekteyiz.