tr-TRen-US
  • ssl-slide

Tek Domain SSL

Bir alan adının güvenliğini sağlamak için gerekli SSL sertifikasıdır.


 

EV SSL

Tarayıcının üzerinde yeşil çubuk ile firmanızın adı gösterilir, üst düzey güvenlik sağlamak için gerekli SSL sertifikasıdır.


Multidomain SSL

Birden fazla websitesi veya alan adının tek bir sertifika ile güvenliğini sağlamak için gerekli SSL sertifikasıdır.

Wildcard SSL

Bir alan adı ve onun sınırsız alt alan adlarının tek bir sertifika ile güvenliğini sağlamak için gerekli SSL sertifikasıdır.


 

SSL Sertifikası Nedir?
SSL Sertifikası iki nokta arasındaki veri iletişiminin şifrelenmiş olarak güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan ve site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden bir üründür. Özellikle e-ticaret platformlarında güvenli ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayarak, kredi kartı ve kişisel verilerin şifrelenerek iletilmesine olanak tanır.
SSL Sertifikası Kurulumu Nasıl Yapılır?

SSL Sertifikası kurulumu, web sitenizin bulunduğu platform ve kullanmakta olduğunuz hosting kontrol panelinin işlevlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak kısa bir işlemdir. Kurulum işlemleri ile ilgili Destek Portalımızdan yardım alabilirsiniz.

SSL Sertifikası Nasıl Alınır?
SSL Sertifikasının sipariş işlemi tek aşamada gerçekleştirilmektedir. Satın almak istediğiniz sertifikayı sepetinize ekleyerek ödeme yapmanız sonrası, hosting paneliniz ya da sunucunuz üzerinden oluşturduğunuz CSR kodunuz ile sipariş oluşturma sürecini tamamlayabilirsiniz.
SSL Sertifikası Almak İstiyorum, Hosting Hizmetini Sizden Mi Almalıyım?
Hayır, E-Tuğra hosting hizmeti satmamakta olup SSL Sertifikasını E-Tuğra'dan satın alarak hostingi istediğiniz firmadan satın alarak sertifikanızı kurabilirsiniz.
Tüm Bankalarla Uyumlu Mudur?

Evet, SSL Sertifikaları tüm bankalarla uyumludur.

Hangi SSL Sertifikasını Almalıyım?

• Kişisel veya standart kurumsal bir web sitesi sahibi iseniz, Standart DV SSL sertifikalarını tercih edebilirsiniz.
• Firma sahibi iseniz Premium OV ve EV SSL seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
• Firma sahibi iseniz ve birden fazla alan adına sahipseniz alan adlarınızın tümünü tek sertifika altında korumak için Multidomain özellikli Premium ya da EV tipinde seçim yapabilirsiniz.
• Çoklu alan adı (subdomain) koruması ve büyük ölçekli kurumsal ve e-ticaret siteleriniz için DV Wildcard ya da OV Wilcard SSL çözümlerini seçebilirsiniz.

cPanel, Plesk Gibi Hosting Kontrol Panelleri Üzerinden Kurulum Yapılabiliyor Mu?
Evet, kurulum yapabilirsiniz.
SSL Sertifikam Ne Kadar Zamanda Tarafıma Gönderilir?

Seçmiş olduğunuz doğrulama tipine göre doğrulama sağlandıktan sonra işlemler yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Belge gerektiren SSL Sertifikalarında ise bu işlem 12-24 saat arasında sürebilmektedir.

Sertifika Başvurusu İçin Belge Gerekiyor Mu?
DV belge gerektirmemekte olup OV ve EV tipli SSL sertifikaları belge gerektirmektedir. Ürünlerin listelendiği sayfada hangi sertifika için hangi belge gerektği detaylı yazılmıştır.
Garanti Bedeli Nedir?
SSL Sertifikalarında verilen Garanti Bedeli, satın aldığınız ilgili SSL Sertifikasının, hatalı işlem, sertifika kaynaklı oluşabilecek teknik bir aksaklık veya güvenlik sorunu durumunda ödemeyi garanti ettiği bedeldir. Bu garanti bedelleri, SSL türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Her SSL Sertifikası ürününün yanında, taahhüt ettiği garanti bedelinin tutar bilgisi yer almaktadır.