tr-TRen-US

HABERLER

​E-Dönüşüm, Ekap E-imza ile tasarrufu beraberinde getiriyor

EKAP uygulamasıyla, ihale dokümanlarının e-imza kullanılarak indirilmesinin yıllık 80 milyon lira tasarrufu beraberinde getirdiğini belirten E-Tuğra EBG Yönetim Kurulu Başkanı N. Hüseyin Kuran, Ekonomi Bakanlığı dahilde işleme rejimi, UYAP, MERNİS, MEBBİS, GTB-İRİS, e-fatura, e-tebligat, e-reçete, EBYS gibi tüm uygulamalarla tasarruf miktarının da trilyonlarca lirayı aştığını söyledi. N. Hüseyin Kuran, şu detayları paylaştı:
18 Eylül 2019 Çarşamba/Yazar: SuperUser Account/Görüntülenme sayısı (1186)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Etiketler:

E-Tuğra, E-imza Ofisini Konya Şubesini Açtı

Konya’da Anadolu Kaplanları’nın e-imza ve KEP ihtiyacına çözüm üretecek

Türkiye’nin tüm bölgelerinde şubeleşmeye giden E-Tuğra EBG A.Ş., yeni şubesini Anadolu Kaplanları’ndan Konya’da hizmete açtı. İç Anadolu’da Ankara, Eskişehir, Kayseri’den sonra Konya’da da şube açan E-Tuğra, Türkiye’deki şube sayısını 42’ye çıkarttı. E-Tuğra EBG A.Ş. Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Zeliha Arkcı, “Türkiye’nin önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezlerinden biri olan Konya’da iş dünyasının e-imza ve KEP ihtiyaçlarına güvenli ve hızlı çözüm üreterek, güçlerine güç katmayı hedefliyoruz ” dedi.
18 Eylül 2019 Çarşamba/Yazar: SuperUser Account/Görüntülenme sayısı (1594)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler

Madenciler kep’siz çalışamayacak

Enerji Günlüğü - Madenciler kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi almadan ruhsat başvurusu yapamayacak. İnternet üzerinden gönderilen her türlü hukuki, ticari yazışma ve belgeleri gönderildiği biçimde koruyan, gönderici ve alıcının kim olduğunu kesin olarak tespit eden, ne zaman gönderildiği, teslim edildiği ve okunduğu bilgilerinin hukuki delil niteliği taşıdığı kayıtlı elektronik posta (KEP) maden arama ruhsatı alacaklar için de zorunlu hale getirildi.  

2 Ocak 2018 Salı/Yazar: SuperUser Account/Görüntülenme sayısı (3903)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Etiketler: gazeteKEP
e-ticaret yaşamın her alanında varlığını artırıyor.

e-ticaret yaşamın her alanında varlığını artırıyor.

Dijitalleşen ticaret pazarında kurumsal ve kişisel bilgilerin güvenliği konusu da giderek önem kazanıyor. E-Tuğra, dijital ortamda ticaret yapan kurumların, e-ticaret pazarına girmek isteyen KOBİ’lerin ve girişimcilerin güvenlik sorununa, 2048 bit anahtar uzunluğu ile şifreleme yapan SSL (Secure Sockets Layer) güvenlik sertifikasıyla çözüm getiriyor.

8 Aralık 2014 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (21186)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Sivas  SMMMO, E-Tuğra ile yaptığı elektronik imza anlaşmasını yeniledi

Sivas SMMMO, E-Tuğra ile yaptığı elektronik imza anlaşmasını yeniledi

Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) E-Tuğra Sivas Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile elektronik imza (e-imza) çözümü için yaptığı anlaşmayı yeniledi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ESHS olarak yetki verdiği kurumlar arasında yer alan E-Tuğra, Sivas SMMMO’nun Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ve e-devlet uygulamalarında kullanılan e-imza ihtiyacına çözüm sunuyor.

4 Aralık 2014 Perşembe/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (22825)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Erzincan SMMMO, E-Tuğra ile elektronik imzaya geçiyor

Erzincan SMMMO, E-Tuğra ile elektronik imzaya geçiyor

MERSİS kapsamında, firmalar adına işlem yapan SMMMO’lar da e-imza kullanacak.Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) E-Tuğra, Erzincan(http://www.nehaber24.com/haberleri/erzincan) Serbest muhasebeci Mali Müşavirler Odası (Erzincan SMMMO) ile elektronik imza (e-imza) çözümü için anlaşma imzaladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ESHS olarak yetki verdiği kurumlar arasında yer alan E-Tuğra, Erzincan SMMMO’nun Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ve e-devlet uygulamalarında kullanılan e-imza ihtiyacına çözüm sunacak. 
4 Aralık 2014 Perşembe/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (21921)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
E-Tuğra’dan e-imza almak isteyen kurumlara kolaylık

E-Tuğra’dan e-imza almak isteyen kurumlara kolaylık

Türkİye’nİne-dönüşüm sürecini hızlandırılmasına katkı sağlayan E-Tuğra, kurumların ve bireysel kullanıcıların eimzaya kolayca erişebilmesi için PTT ile işbirliği anlaşması imzaladı.
24 Kasım 2014 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (21684)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
E-Tuğra, PTT ve ticaret odaları ile yaptığı işbirliğiyle e-imzaya kolay erişimi sağladı

E-Tuğra, PTT ve ticaret odaları ile yaptığı işbirliğiyle e-imzaya kolay erişimi sağladı

Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) E-Tuğra, PTT, Ticaret, Sanayi ve Mali Müşavirler Odaları ile yaptığı anlaşmalarla elektronik imza (e-imza) kullanımına kolay erişimi sağlıyor.
19 Kasım 2014 Çarşamba/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (20368)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Merkezi Sicil Kayıt Sistemi

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), Kamu kurumlarının tüzel kişiliklerle ilgili ihtiyacı olan bilginin tek noktadan sunulması, sisteme dahil kişiliklere ait bilginin vergi numarası ile bir sistemde birleştirilmesi sağlanacak, sistemde tutulan şirket bilgileri uluslararası standartlara uyumlu hale getirilecektir.
23 Eylül 2013 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (23828)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Etiketler: E-İmzaMERSIS
Sağlık’ta e-imza mecburiyeti

Sağlık’ta e-imza mecburiyeti

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) da e-imzayı sistemine aldı. TİTUBB güncelleştirildi ve 15 Nisan 2011 tarihinden itibaren de “güvenli elektronik imza” kullanılmaya başlandı. E-imza sahibi olan firmalar, TİTUBB’e güvenle girme ve işlemlerini yapma hakkına kavuşuyor. TİTUBB, ilaç ve tıbbi cihaz pazarını şeffaf bir şekilde gösteren bir pazar. Alıcı ve satıcıyı buluşturan dev pazar diye de tarif etmek mümkün. İhalelere katılma ve teklif verme de e-imza ile olacak artık. TİTUBB ilaç ve tıbbi cihaz pazarına disiplin getirdiği gibi, sektörün yapılanmasını da sağladı.
23 Eylül 2013 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (22719)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
12

Duyurular