tr-TRen-US

HABERLER

e-ticaret yaşamın her alanında varlığını artırıyor.

e-ticaret yaşamın her alanında varlığını artırıyor.

Dijitalleşen ticaret pazarında kurumsal ve kişisel bilgilerin güvenliği konusu da giderek önem kazanıyor. E-Tuğra, dijital ortamda ticaret yapan kurumların, e-ticaret pazarına girmek isteyen KOBİ’lerin ve girişimcilerin güvenlik sorununa, 2048 bit anahtar uzunluğu ile şifreleme yapan SSL (Secure Sockets Layer) güvenlik sertifikasıyla çözüm getiriyor.

8 Aralık 2014 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (20925)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Sivas  SMMMO, E-Tuğra ile yaptığı elektronik imza anlaşmasını yeniledi

Sivas SMMMO, E-Tuğra ile yaptığı elektronik imza anlaşmasını yeniledi

Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) E-Tuğra Sivas Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile elektronik imza (e-imza) çözümü için yaptığı anlaşmayı yeniledi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ESHS olarak yetki verdiği kurumlar arasında yer alan E-Tuğra, Sivas SMMMO’nun Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ve e-devlet uygulamalarında kullanılan e-imza ihtiyacına çözüm sunuyor.

4 Aralık 2014 Perşembe/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (22565)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Erzincan SMMMO, E-Tuğra ile elektronik imzaya geçiyor

Erzincan SMMMO, E-Tuğra ile elektronik imzaya geçiyor

MERSİS kapsamında, firmalar adına işlem yapan SMMMO’lar da e-imza kullanacak.Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) E-Tuğra, Erzincan(http://www.nehaber24.com/haberleri/erzincan) Serbest muhasebeci Mali Müşavirler Odası (Erzincan SMMMO) ile elektronik imza (e-imza) çözümü için anlaşma imzaladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ESHS olarak yetki verdiği kurumlar arasında yer alan E-Tuğra, Erzincan SMMMO’nun Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ve e-devlet uygulamalarında kullanılan e-imza ihtiyacına çözüm sunacak. 
4 Aralık 2014 Perşembe/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (21672)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
E-Tuğra’dan e-imza almak isteyen kurumlara kolaylık

E-Tuğra’dan e-imza almak isteyen kurumlara kolaylık

Türkİye’nİne-dönüşüm sürecini hızlandırılmasına katkı sağlayan E-Tuğra, kurumların ve bireysel kullanıcıların eimzaya kolayca erişebilmesi için PTT ile işbirliği anlaşması imzaladı.
24 Kasım 2014 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (21443)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
E-Tuğra, PTT ve ticaret odaları ile yaptığı işbirliğiyle e-imzaya kolay erişimi sağladı

E-Tuğra, PTT ve ticaret odaları ile yaptığı işbirliğiyle e-imzaya kolay erişimi sağladı

Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) E-Tuğra, PTT, Ticaret, Sanayi ve Mali Müşavirler Odaları ile yaptığı anlaşmalarla elektronik imza (e-imza) kullanımına kolay erişimi sağlıyor.
19 Kasım 2014 Çarşamba/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (20115)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Merkezi Sicil Kayıt Sistemi

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), Kamu kurumlarının tüzel kişiliklerle ilgili ihtiyacı olan bilginin tek noktadan sunulması, sisteme dahil kişiliklere ait bilginin vergi numarası ile bir sistemde birleştirilmesi sağlanacak, sistemde tutulan şirket bilgileri uluslararası standartlara uyumlu hale getirilecektir.
23 Eylül 2013 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (23578)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Etiketler: E-İmzaMERSIS
Sağlık’ta e-imza mecburiyeti

Sağlık’ta e-imza mecburiyeti

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) da e-imzayı sistemine aldı. TİTUBB güncelleştirildi ve 15 Nisan 2011 tarihinden itibaren de “güvenli elektronik imza” kullanılmaya başlandı. E-imza sahibi olan firmalar, TİTUBB’e güvenle girme ve işlemlerini yapma hakkına kavuşuyor. TİTUBB, ilaç ve tıbbi cihaz pazarını şeffaf bir şekilde gösteren bir pazar. Alıcı ve satıcıyı buluşturan dev pazar diye de tarif etmek mümkün. İhalelere katılma ve teklif verme de e-imza ile olacak artık. TİTUBB ilaç ve tıbbi cihaz pazarına disiplin getirdiği gibi, sektörün yapılanmasını da sağladı.
23 Eylül 2013 Pazartesi/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (22474)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
YGS'de şifre iddiasına e-imza ile çözüm

YGS'de şifre iddiasına e-imza ile çözüm

Türkiye'deki e-imza dağıtıcılarından biri olan e-Tugra'nın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuran, "ÖSYM e-imza ile kendini kurtarabilirdi. Bunun da maliyeti sadece 100 dolar" dedi. Kuran, ÖSYM'nin basına ayrı, öğrencilere ayrı soru kitapçığı verildiğini söylediğini, ancak bunu kanıtlayamadığını ifade etti. ÖSYM'nin bu kitapçığı ÖSYM'ye ait e-imza ile elektronik ortamda imzalaması durumunda, böyle bir iddia ortaya çıktığında "bizim şu tarihte basına ve öğrencilere verilmek üzere imzaladığımız kitapçıklar bu şekilde" diyerek ispatlama şansı bulunacağını belirten Kuran, böylelikle imzalanan dokümanın bütünlüğünün de korunmuş olacağını belirtti.
22 Eylül 2013 Pazar/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (22685)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Etiketler: E-İmzaYGSÖSYM
Bakanlık e-imzaya geçti noter masrafları azaldı

Bakanlık e-imzaya geçti noter masrafları azaldı

Özel sektörün yanında kamu da özellikle ıslak imzadan vazgeçerek işlemleri internet ortamına taşıyor. Gümrüklerdeki başarılı uygulamanın ardından Sanayi Bakanlığı da iki hizmetini e-imza ve e-belge yoluyla sunmaya başladı. 54 bin işlemi elektronik ortamda gerçekleştiren bakanlık, 5,1 milyon lira noter ücretini ödemekten de kurtuldu. Böylece 2,6 milyon adet ıslak imza atılmamış oldu.
22 Eylül 2013 Pazar/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (23217)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Etiketler: E-İmzaE-Devlet
Devlette e-imza Dönemi

Devlette e-imza Dönemi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bir ilki gerçekleştirerek bakanlıklar arasında elektronik ortamda yazışmayı ve e-imza kullanımını başlattı. Ömer Dinçer'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine gelmesiyle bakanlıktaki iş ve işlemlerde bürokrasinin azaltılması amacıyla uygulanan projelerden biri daha hayata geçti.
22 Eylül 2013 Pazar/Yazar: ekuru/Görüntülenme sayısı (16098)/Yorumlar (0)/
Kategori: Haberler
Etiketler: E-İmzaE-Devlet
12

Duyurular